- UniMachines
- ›
- Benders
- ›
- Profile Bending Machines
- ›
- Profile Bending Machines MG AR 140
- ›
- Profile Bending Machines MG AR 140 AR 140
Profile Bending Machine MG AR 140 AR 140
Profile Bending Machine MG AR 140 AR 140 was manufactured by the machine manufacturer MG AR 140. Machine MG AR 140 AR 140 was built in 2007 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Netherlands |
| region | Gelderland |
| Year of manufacture | 2007 |
| Warranty | Without warranty |
Technical parameters | |
|---|---|
| Number of rolls | 3 pcs |
| Machine height | 2000 mm |
| Machine length | 1800 mm |
| Machine width | 1800 mm |
| Machine weight | 6.5 t |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |












































