- UniMachines
- ›
- Press Brakes
- ›
- CNC Hydraulic Press Brakes
- ›
- CNC Hydraulic Press Brakes HACO
- ›
- CNC Hydraulic Press Brakes HACO ERM 36150
CNC Hydraulic Press Brake HACO ERM 36150
CNC Hydraulic Press Brake HACO ERM 36150 was manufactured by the machine manufacturer HACO. Machine HACO ERM 36150 was built in 2001 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| region | Jihomoravský kraj |
| Year of manufacture | 2001 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Payment | Before receipt |
| Transport | The seller organizes the transport at a surcharge |
| Status | A test can be performed |
Technical parameters | |
|---|---|
| Maximum force (pressing) | 150 t |
| Maximum bending lenght | 3000 mm |
| Number of computer controlled axles | 5 pcs |
| Maximum distance from the table to the slider | 3100 mm |
| Machine height | 2500 mm |
| Machine length | 4000 mm |
| Machine width | 2000 mm |
| Machine weight | 9.5 t |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |










































